IV Międzybranżowe  Mistrzostwa Polski
Firm i Zakładów Pracy
w piłce nożnej Rewal 2010

 

W dniach 18-19 września 2010r. w Rewalu i Pobierowie nad morzem odbyły się IV Międzybranżowe Mistrzostwa Polski Firm i Zakładów Pracy w piłce nożnej. Zawody jak zawsze spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Świetna zabawa oraz smak sportowej rywalizacji, skłaniają firmy do cyklicznego uczestnictwa w tego typu imprezach. Tym razem do rywalizacji zgłosiło się 45 reprezentacji, które w ciągu dwóch dni rozegrały aż 159 meczów. Turniej przebiegał w doskonałej sportowej atmosferze i mimo zaciętej walki na boisku drużyny z szacunkiem podchodziły do swoich rywali.

W pierwszym dniu zawodów najlepiej zaprezentowały się zespoły, które zaliczane były do grona faworytów turnieju. W grupach, które rywalizowały w Rewalu najlepiej zaprezentowały się: ubiegłoroczny Wicemistrz Polski Multiservice Płock, Zakład Gazowniczy Tarnów, PWC Odra Brzeg, oraz reprezentacja TVP. W grupach, które rozgrywały mecze w Pobierowie najlepsze wrażenie zrobiły zespoły Trelleborga Wałbrzych, oraz Wodociągów Inowrocław. Wiele innych firm również miało ochotę włączyć się do rywalizacji o najwyższe miejsca w mistrzostwach. Wśród drużyn, które odpadły z rywalizacji o tytuł najlepiej prezentowała się drużyna OKT Bydgoszcz, która trafiła jednak do najbardziej wyrównanej grupy z której jedna z silnych drużyn musiała odpaść. Siła zespołu z Bydgoszczy potwierdziła się nazajutrz w rywalizacji o „Puchar Pocieszenia Mistrzostw”, w którym OKT okazało się wyraźnie najlepsze. W drugim dniu turnieju 27 zespołów, walczyło o awans do fazy finałowej, w której walczyło 16 drużyn. Od fazy ⅛ zawody rozgrywane były systemem pucharowym aż do finału. Na tym etapie rozgrywek z turnieju odpadło kilka bardzo mocnych drużyn m.in.: TVP, Exide-Centra Poznań i Viessmann Legnica. Również świetnie do tej pory grająca drużyna Bodex Żmigród musiała uznać wyższość jednemu z faworytów zespołowi Trelleborga. W ćwierćfinałach mistrzostw odpadło kilka faworyzowanych zespołów takich jak: PWC Odra Brzeg i Zakład Gazowniczy Tarnów, który jak do niedawna reprezentacja Hiszpanii: gra najładniejszą piłkę, ale niestety przegrywa.

W półfinałach poza faworytami turnieju: Trelleborgiem i Multiservicem zagrały niespodziewanie, lecz w pełni zasłużenie drużyny Genial Szczecin i ZEC Pabianice. Faworyci okazali się jednak silniejsi od swoich rywali i rozstrzygnęli mecze na swoją korzyść. Mecz finałowy jak to często bywa w takich turniejach, był tzw. partią „piłkarskich szachów”. Drużyny bardziej uważały na to by nie stracić bramki, licząc jednocześni na błąd rywali. Wynik 0-0 był odzwierciedleniem sytuacji na boisku, gdzie żadna z drużyn nie uzyskała znaczącej przewagi. Rzuty karne, ku ogromnej radości całego zespołu lepiej egzekwowała drużyna Multiservice Płock, zdobywając tym samym tytuł „Mistrza Polski”. Miejsce drugie w zawodach wywalczyła ekipa Trelleborga, trzecie Genial Szczecin a czwarte ZEC Pabianice.

 

 

POLITYKA ZINTEGROWANEGO SYSTEMU ZARZĄDZANIA [zobacz]

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com